Ağız ve diş sağlığı merkezi açılıyor

Taşdelen’in kanaat önderleriyle biraraya gelen Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz,  projeleri anlattı. 20 üniteden oluşan  ağız ve diş sağlığı merkezinin mayıs ayı içerisinde açılacağını belirten Poyraz, devlet hastanesinin de yakında temelinin atılacağını açıkladı.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Şahmettin Yüksel, başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin bulunduğu kanaat önderleri toplantısı Başkan Poyraz’ın selamlama konuşması ile başladı. Talepleri ve varsa sorunları dinlemek için bu buluşmaların yapıldığını söyleyen Başkan Poyraz, daha sonra sözü Taşdelenliler’e bıraktı.
İlk olarak söz alan Mahalle Muhtarı, mahalle halkının hizmetlerin farkında olduğunu söyleyerek, Ali Kuşçu Okulu’nun önündeki dükkân sahiplerinin durumlarının belirsizliğinden kaynaklanan sorunların kendilerine yansıdığını söyledi. Başkan Poyraz konu ile ilgili şunları söyledi: “Orman arazisinde bulunan bu dükkânların mahkemesi devam ediyor. Biz de mahkeme sonucuna göre hareket edeceğiz. Mahkeme kararı dükkanlar lehine karar verirse yenileme projeleri için biz de destek olacağız.”

Çocuklarınızın Nikâhını Mahallede Kıyacaksınız
Başkan Poyraz, yakında başlayacak Nikâh Sarayı inşaatından bahsederek, “Çocuklarınızın mürüvvetini gördüğünüz günde başka ilçelere gitmenize gerek kalmayacak. Nikâh salonlarının yanı sıra yemekli düğün yapmak isteyen aileler de burada düğünlerini yapabilecekler.” dedi.

Kültür Merkezi Dopdolu
Başkan Poyraz sözlerine şöyle devam etti: “Göreve geldiğimiz ilk yıl hizmete açtığımız Turgut Özal Kültür Merkezi haftanın yedi günü dopdolu. Düzenlenen etkinliklerimizde salonlarımız dolup taşıyor. Sinema, konser, tiyatro ve sohbet programlarına ilgi çok büyük… Alt katında bulunan İSMEK’in 1420 talebesi var. Bu faaliyetlerin yanı sıra sağlık alanında yaptığımız yatırımlar da Taşdelen bölgesini yakından ilgilendiriyor. Yaptırdığımız 6 sağlık ocağından Kirazlıdere ASM kalite standartları belgesi aldı. Yakında temelini atacağımız devlet hastanesi size çok yakın olacak. Mayıs ayında açılması planlanan ağız ve diş sağlığı merkezindeki 20 üniteden, sosyal güvenlik kurumlarına bağlı olan vatandaşlarımız ücretsiz yararlanacaklar.”
Alt Yapı Tamam Sıra Üst Yapıda
Başkan Poyraz, “Göreve geldiğimizde Taşdelen’in yüzde 80’nin alt yapısı yoktu. Bugün itibariyle Çekmeköy’de alt yapı sorunu kalmadı. İSKİ Çekmeköy’e 93 Milyon Lira yatırım yaptı. Şimdi asfalt çalışmaları başladı. Yaz sonunda mükemmel yollara sahip olacağız.” dedi.

Ali Kuşçu Okulu’na Yeni Bina
Başkan Poyraz, yapılan hizmetleri sizlerin parasıyla yapıyoruz, bunları yapmak kadar korumak da çok önemli diyerek şunları söyledi: “Yapılan hizmetleri vatandaşlarımızdan aldığımız vergilerle yapıyoruz. Yapılan bazı yatırımlar daha açılışını yapmadan zarar görüyor. Bunu önlemek için özellikle gençlerimizin bilinçlendirilmesi gerekiyor. Bu ve bunun gibi konularda eğitim çok önemli. Eğitime verdiğimiz değeri artık bilmeyen yoktur. Devletimiz, belediyemiz ve bağışçılarımız sayesinde Çekmeköy’ü eğitim vadisine dönüştürdük. Yatırımlar tüm hızıyla devam ediyor. Taşdelen Mahallesi’nde bulunan Ali Kuşçu Okulu da önümüzdeki dönemde yıkılacak. Yerine daha modern, çocuklarımızın daha iyi eğitim alabileceği bir bina yapılacak. En kısa zamanda tamamlanacak inşaat süresince orada okuyan öğrencilerimizi geçici olarak başka bir okula transfer edeceğiz.”

Metro Çalışmaları Hızla Devam Ediyor
Başkan Poyraz, ulaşım konusunda şunları söyledi: “Ulaşım noktasında bizden daha çok otobüs istenirken, biz hayal bile edilemeyen metronun Çekmeköy’e gelmesini sağladık. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş, Üsküdar- Çekmeköy metro hattının oluşumunda çok emek harcadı. Dünyanın en hızlı tamamlanacak metro hattı bittiğinde Taşdelen’den metroya binip Yeşilköy’e kadar gidebileceksiniz.”

© 2013 cekmekoydenhaber.com

Scroll to top